😀 PROMOCJA! W KWIETNIU z kodem KWIECIEN15 odbierzesz 15% RABATU! Kod KWIECIEN15 należy wpisać w koszyku, podczas realizacji zakupu. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami. 😀

Płaskostopie podłużne

Płaskostopie podłużne

Stopy odgrywają bardzo istotną rolę w naszym organizmie, gdyż są głównym elementem mechanizmu ruchu, na których podpieramy ciężar całego ciała. Odpowiednie podparcie ma istotny wpływ na poprawną postawę, dlatego warto o nie dbać, by mieć swobodę poruszania. Podczas chodzenia często się zdarza, że odczuwamy dolegliwości bólowe w obrębie podeszwy stopy. Jeśli ból występuje regularnie, powinien wzbudzić nasz niepokój, należy go jak najszybciej zdiagnozować.

CARBON PROFIL CARBON PROFIL
CARBON PROFIL
Producent: Corbby
Cena: 32,99 zł

Ortopedyczne wkładki profilowane, dystansujące z aktywnym węglem.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. 

zobacz więcej
ORTO ORTO
ORTO
Producent: Corbby
Cena: 35,99 zł

Ortopedyczne wkładki skórzane wspierające sklepienie stopy

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. 

zobacz więcej
ORTO 2/3 ORTO 2/3
ORTO 2/3
Producent: Corbby
Cena: 27,99 zł

Skórzane wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne i podłużne.

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. 

zobacz więcej

Płaskostopie podłużne

Częstym przykładem naszych dolegliwości może być właśnie płaskostopie. Powstaje ono wtedy, kiedy więzadła i mięśnie są zbyt słabe lub ciężar, jakiemu muszą się przeciwstawić zbyt duży. Stopa w trakcie chodzenia powinna dotykać trzema punktami do podłoża, tak jak:  piętą oraz pierwszą i piątą kością śródstopia. Jeśli nie przebiega to poprawnie stopa ulega spłaszczeniu , dotykając większą powierzchnia do podłoża, tworząc płaskostopie. Dostajemy sygnały obronne w postaci dolegliwości bólowych stóp i łydek nasilających się w miarę chodzenia. Dodatkowo powstają obrzęki oraz odciski na podeszwowej stronie stopy.

Płaskostopie podłużne powstaje w wyniku nadmiernych obciążeń stóp. Objawem jest znaczne obniżenie sklepienia podłużnego stopy lub nawet jego zanik. Trwałe zmiany wynikające z płaskostopia często prowadzą do zmian zwyrodnieniowych stawów. Schorzenie mocno odbija się na komforcie chodzenia, czy biegania, ale najbardziej odczuwalne jest w pozostałych częściach aparatu ruchu. Zmiany nie dotyczą jak widać tylko samej stopy, płaskostopie doprowadza do nieprawidłowego rozłożenia ciężaru ciała , w wyniku czego zaburzy nam postawę ciała i dodatkowo spowoduje dolegliwości bólowe.

Płaskostopie podłużne - przyczyny powstawania 

Podstawową przyczyną płaskostopia podłużnego jest niewydolność aparatu więzadłowo-mięśniowego. Istnieje wiele dodatkowych czynników, które mogą spowodować  pogłębienie tego schorzenia. Zaburzenie, jak przy różnych innych schorzeniach, poprzez brak odpowiedniego ruchu powoduje osłabienie niewykorzystanych mięśni i ścięgien. Przy aktywnym trybie życia należy zwrócić uwagę na prawidłowe obuwie, gdyż ono również może mieć wpływ w przyszłości na ustawienie naszej stopy. Do czynników ryzyka możemy również zaliczyć otyłość. Zbyt wysoka waga naszego ciała to kolejne obciążenie struktur naszej stopy. Płaskostopie nabywamy w wyniku czynników środowiskowych, ,dlatego warto dopilnować w okresie dorastania naszych dzieci o odpowiedni rozwój stóp.

Zaburzenie płaskostopia może przebiegać bezobjawowo i w efekcie może doprowadzić do rozwoju innych schorzeń. To, że nie bolą nas stopy nie oznacza, że nic się nie dzieje. W wyniku zaburzenia jakim jest płaskostopie podłużne, zaburzamy całą postawę ciała. W następstwie dochodzi do wad postawy. Zaburzenie postawy ciała, zmiana punktów podparcia stopy o podłoże, to łańcuch przyczynowo-skutkowy sam w sobie. Najważniejsze, abyśmy prawidłowo ustawili naszą stopę w trakcie chodzenia.

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładek do butów. Wkładka PROFIL INSOLE ma głębokie korytko, co stabilizuje mocno piętę . Dodatkowo wyprofilowany łuk przyśrodkowy prawidłowo podtrzymuje sklepienie poprzeczne stopy. Skórzana wkładka ORTO lub ORTO DE LUXE , dzięki zastosowaniu elementu stabilizującego również utrzymuje piętę w prawidłowej pozycji oraz delikatnie unosi sklepienie podłużne stopy. Są dostępne także wkładki niepełne jak ORTO 2/3 , które posiadają profil do utrzymania stopy w prawidłowym położeniu. Możemy zastosować same kliny jak PRO STEP wklejając w odpowiednie  miejsce w bucie.  Dostępne są także wkładki ORTICA dziecięce, dzięki anatomicznemu wyprofilowaniu podpierają i unoszą sklepienie podłużne oraz stabilizują właściwe ustawienie stopy w obuwiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl