PROMOCJA! Z kodem CZERWIEC15 odbierzesz 15% RABATU na wszystkie produkty! Podczas realizacji zakupu wpisz w koszyku kod CZERWIEC15. Rabat obowiązuje przy zakupach za min. 80zł, nie łączy się z innymi promocjami.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Ból śródstopia metatarsalgia

Ból śródstopia może być spowodowany wieloma różnymi przyczynami, w tym:

 • Kontuzją lub urazem, takim jak skręcenie, zwichnięcie lub złamanie śródstopia
 • Przeciążeniem mięśni i ścięgien w wyniku powtarzających się ruchów, np. biegania lub skakania
 • Chorobami reumatycznymi, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów lub toczeń rumieniowaty układowy
 • Chorobami kości, takimi jak osteoporoza lub choroba Pageta
 • Neuropatią, czyli uszkodzeniem nerwów, np. w wyniku cukrzycy lub alkoholizmu.

Aby ustalić przyczynę bólu śródstopia, zaleca się wizytę u lekarza lub specjalisty ortopedii. Lekarz może zalecić badania obrazowe, takie jak rentgen lub rezonans magnetyczny, aby dokładnie zbadać stan kości, stawów i tkanek miękkich w obszarze bólu. W zależności od przyczyny, lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne, terapię fizyczną lub zabiegi chirurgiczne.

Aby ustalić przyczynę bólu śródstopia i dostosować odpowiednie leczenie, zaleca się wizytę u lekarza lub specjalisty ortopedii. Lekarz może zlecić badania obrazowe, takie jak rentgen lub rezonans magnetyczny, aby dokładnie zbadać stan kości, stawów i tkanek miękkich w obszarze bólu. W zależności od przyczyny, lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne, terapię fizyczną lub zabiegi chirurgiczne.

Metatarsalgia

Metatarsalgia to termin medyczny opisujący ból w okolicy śródstopia, który często jest związany z nadmiernym obciążeniem przodu stopy. Częstą przyczyną metatarsalgii jest noszenie nieodpowiedniego obuwia, zwłaszcza butów z wysokim obcasem lub o zbyt cienkiej podeszwie, które nie zapewniają dostatecznego amortyzowania. Inne przyczyny metatarsalgii to:

 • Przeciążenie stopy w wyniku uprawiania sportu lub aktywności fizycznej
 • Zniekształcenia stopy, takie jak paluch koślawy lub stopa płasko-koślawa
 • Otyłość
 • Starzenie się - z wiekiem tkanki miękkie i kości stają się mniej elastyczne i bardziej podatne na urazy.

Objawy metatarsalgii mogą obejmować ból, mrowienie, pieczenie lub uczucie drętwienia w okolicy śródstopia. Leczenie metatarsalgii może obejmować zmiany stylu życia, takie jak zmiana obuwia lub ograniczenie aktywności fizycznej, a także stosowanie lodu, leków przeciwbólowych lub wkładek ortopedycznych, które pomagają zmniejszyć nacisk na śródstopie. W przypadkach ciężkiej metatarsalgii, lekarz może zalecić terapię fizyczną lub zabiegi chirurgiczne.

Jak pozbyć się bólu śródstopia

Pozbycie się bólu śródstopia zależy od przyczyny bólu. Jeśli przyczyną jest kontuzja, uraz lub przeciążenie mięśni i ścięgien, zaleca się zastosowanie następujących metod łagodzących ból i pomagających w regeneracji:

 • Odpoczynek i unikanie aktywności, która powoduje ból
 • Zimne okłady lub pakowanie lodem w celu zmniejszenia bólu i obrzęku
 • Stosowanie leków przeciwbólowych lub leków przeciwzapalnych zaleconych przez lekarza
 • Stosowanie wkładek ortopedycznych lub specjalnego obuwia, które pomagają w leczeniu bólu śródstopia

Jeśli przyczyną bólu śródstopia jest choroba reumatyczna, choroba kości, neuropatia lub inne schorzenie, leczenie bólu będzie zależało od konkretnego przypadku. Lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwzapalnych, leków przeciwbólowych, terapię fizyczną lub zabiegi chirurgiczne.

Aby zapobiegać bólowi śródstopia, zaleca się stosowanie odpowiedniego obuwia, który zapewni odpowiednie podparcie stopy i amortyzację, unikanie długotrwałego stania lub chodzenia oraz regularne ćwiczenia mięśni stóp i nóg. W przypadku wystąpienia bólu śródstopia, zaleca się wizytę u lekarza lub specjalisty ortopedii w celu ustalenia przyczyny i odpowiedniego leczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl