PROMOCJA! Z kodem MAJ15 odbierzesz 15% RABATU na wszystkie produkty! Podczas realizacji zakupu wpisz w koszyku kod MAJ15. Rabat obowiązuje przy zakupach za min. 100zł, nie łączy się z innymi promocjami.

Ortezy i Stabilizatory

Ortezy - co, dlaczego i dla kogo?

W sklepie ORTONEO.pl znajdziecie wiele produktów ortopedycznych, a wśród nich ortezy kręgosłupa, kończyny górnej (nadgarstka, łokcia, barku, ręki oraz palca), różnorodne usztywniacze kończyny dolnej (kolana, kostki) oraz stopy i palców. Oferujemy wysokiej jakości produkty renomowanych producentów, które ustabilizują kontuzjowaną część ciała, a zapewnią szybszy powrót do zdrowia po urazie.

Stabilizator na kolano Stabilizator na kolano
Stabilizator na kolano
Producent: Orthoteh
Cena: 79,99 zł

Orteza kolanowa ze stabilizacją rzepki

  • Wygodna stabilizacja stawu kolanowego
  • Wzmacniający pierścień rzepki z otworem
  • Otwarta konstrukcja dla indywidualnego dopasowania
  • Lekki materiał, który przepuszcza wilgoć z ciała
  • Odpowiedni do uprawiania sportu i codziennych aktywności

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.

zobacz więcej

Co to jest orteza?

Ortezy czyli stabilizatory zapewniają ochronę, funkcjonalność i stabilizację stawu. Stosuje się je do odciążania stawu i jego stabilizacji lub unieruchomienia w przypadku podrażnień, urazów, po operacjach, złamaniach, zwichnięciach, kontuzjach, przeciążeniach, podczas uprawiania sportu, pracy fizycznej, u osób wykonujących pracę biurową oraz przy schorzeniach typu łokieć tenisisty, golfisty, zespół cieśni nadgarstka, urazach ścięgna Achillesa czy zwyrodnieniach danego stawu.

Stabilizatory ortopedyczne pozwalają na odzyskanie sprawności po stłuczeniach oraz wielu rodzajach urazów kończyn i poszczególnych odcinków kręgosłupa. Ortezy niezbędne są w stanach pooperacyjnych, przy przeciążeniach stawów oraz by korygować postawę.

Po co stabilizator?

Kontuzja to powszechne zjawisko. Może przydarzyć się w domu, w parku, na siłowni, podczas uprawiania sportu czy w pracy. Dotyka dzieci podczas zabawy, sportowców na treningu czy osoby starsze w trakcie codziennego funkcjonowania. Bez względu na przyczynę i miejsce powstania nie można jej bagatelizować. Często nie ma konieczności stałego usztywniania kontuzjowanego miejsca, wystarczy zastosowanie odpowiedniej ortezy, która zapewni ochronę, funkcjonalność i stabilizację stawu.

Zastosowanie stabilizatorów przyspiesza też regenerację po zabiegu czy operacji. Często ortezy stosowane są przez osoby wykonujące pracę fizyczną i sportowców, by zabezpieczyć przeciążony staw.

Jakie funkcje ma orteza?

Ortezy to szybszy i bardziej komfortowy powrót do formy po wypadku czy urazie. Orteza funkcjonalna to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie ruchomości usztywnionego stawu w bezpiecznym dla niego zakresie.

Rodzaje ortez

Dostępnych jest wiele rodzajów ortez:

  • ortezy kręgosłupa,

  • ortezy kończyn górnych,

  • stabilizatory kończyn dolnych (stawu skokowego, kolana, biodra),

  • ortezy na stopy i palce.

Każdą z nich stosuje się na dany obszar w zależności od schorzenia, bólu wybranej części ciała czy urazu.

Orteza dopasowana do potrzeb

By orteza była skuteczna i spełniała swoje funkcje musi zostać prawidłowo dobrana. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na odpowiedni rodzaj i rozmiar. Odpowiednio dobrana będzie dodatkowo przyspieszać regenerację i powrót do pełnej sprawności podczas urazu oraz chronić przed ponownymi kontuzjami. Wybór odpowiedniej ortezy powinien zawsze odbywać się przy konsultacji z fizjoterapeutą lub lekarzem. Zbyt mały rozmiar ortezy może powodować zaburzenia układu krążenia, otarcia czy obrzęki. Z kolei zbyt luźna orteza nie będzie odpowiednio stabilizować, chronić i usztywniać.

Ortezy na stopy i palce

Ortezy na stopy i palce przeznaczone są dla osób, które borykają się z haluksami, palcami szponiastymi, młotkowatymi, młoteczkowatymi, zaburzeniem nerwów obwodowych i różnymi zwyrodnieniami stopy i palców. Wszelkie zniekształcenia stopy wymagają stosowania odpowiednio dobranego produktu, który zabezpieczy miejsce z urazem i pomoże w szybkim powrocie do pełnej sprawności.

Ortezy na staw skokowy

Stabilizator stawu skokowego zabezpiecza staw przed urazami i stabilizuje go. Jest zalecany w przypadku urazów ścięgna Achillesa, zmian zwyrodnieniowych, skręceniach i niektórych przypadkach złamań.

Ortezy kolana

Wskazania do stosowania ortez na kolano to np. niestabilność więzadeł w różnym stopniu, zwichnięcia i przemieszczenia rzepki, stany zapalne ścięgien rzepki. Odpowiedni stabilizator ortopedyczny kolana może znaleźć zastosowanie także na etapie profilaktyki u osób bardziej aktywnych fizycznie.

Ortezy biodrowe

W przypadku stawu biodrowego zadaniem ortezy będzie jego unieruchomienie i kontrola ruchu w jego obrębie.

Ortezy kończyn górnych

Ortezy kończyn górnych możemy podzielić na ortezę stawu barkowego, stawu łokciowego czy stabilizator na nadgarstek.

Ortezy kręgosłupa i pleców

Ortezy kręgosłupa na odcinek szyjny, czyli tzw. kołnierze stosuje się przy różnego rodzaju urazach, schorzeniach czy zmianach zwyrodnieniowych odcinka szyjnego

Zalety stosowania ortez

Każdą ortezę można bez problemu zdjąć, a następnie ponownie założyć. Umożliwia to bezproblemową kontrolę postępu gojenia się urazu, a także ułatwia codzienną higienę i pielęgnację.

Wysokiej jakości ortezy i stabilizatory

Sklep ORTONEO.pl oferuje szeroki wybór produktów medycznych, ortopedycznych i profilaktycznych na różne schorzenia od stóp przez nogi i biodra po nadgarstek i dłoń oraz kręgosłup.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl